KONTAKTA OSS

Adress

Corporate Honeywell red logo

PPE Sales Leader Northern Europe Stephen Donaghy

Mobile: +44 (0)7831 092691 |
Stephen.donaghy@honeywell.com

Distribution Manager Norden
Leo Sirelius

Mobil: +358 407 39 50 59 |
leo.sirelius@honeywell.com

SAS, sales and application specialists (produkt och försäljnings specialister)

Nordic_neutral

Jeremy Weiss
Produktomr: Fallskydd
Norden

Mobil: +45 31 27 06 69 |
jeremy.weiss@honeywell.com

Tom Marples
Produktområden: Handskar, korttidskläder & skor
Norden & UKI

Mobil: +44 7773 200388 |
thomas.marples@honeywell.com

Alexander Ekberg
Produktområden: Hörselskydd, ögonskydd & andningsskydd

Mobil: +46 (0)705 488 103 |
alexander.ekberg@honeywell.com

Sales Manager (Säljare/representanter per land):

Jens  Medberg
Sverige (Närke, Mälardalen, Värmland, Stockholm & uppåt)

Mobil: +46 (0)706 440 929 |
jens.medberg@honeywell.com

Kenneth Eriksson
Sverige (Västergötland,Dalsland, Östergötland & neråt)

Mobil: +46 (0)730 83 99 00 |
kenneth.eriksson@honeywell.com

Kine Vala
Norge (Föräldrarledig, Alexander Ekberg ansvarar tills vidare)

Mobil: +47 901 77 848 |
kine.vala@honeywell.com

Jimmi Buch
Danmark & Island

Mobil: +45 31270672 |
jimmi.buch@honeywell.com

Customer Service (kundtjänst)

Kundtjänst Norden , finns numera i Polen (svensk & engelsk språkig)

Kundtjänst/Växel : +46 (0) 424480433 |

Inside Sales (innesäljare)

Alexandra Rimniceanu
Norden (svensk & engelsk språkig)

alexandra.rimniceanu@honeywell.com

Technical Support, (produktfrågor)

Ställ dina frågor på engelska via mail eller telefon (telefon samtalen är gratis inom europa)

Tel: 00 800 3344 2803 (gratis samtal inom Europa) | |
IS.PPE.TECHSUPPORT.EUROPE@honeywell.com

Söll (fasta installationer inom fallskydd), Combisafe

Kontaktuppgifter: Tel +46 (0)8 354048 info_se@combisafe.com

Electrical Safety (skyddsprodukter inom El säkerhet, exempelvis mot högspänning & ljusbåge)

Kontaktuppgifter:  Kontor +33 (0)1 49 90 79 58 Mobil +33 (0)6 85 11 20 79

raphael.ersonmez@honeywell.com